• kurs angielskiego Warszawa Bemowo, Warszawa Białołęka, Warszawa Bielany, Warszawa Mokotów, Warszawa Ochota, Warszawa Praga-Południe, Warszawa Praga-Północ, Warszawa Rembertów, Warszawa Śródmieście , Warszawa Targówek , Warszawa Ursus, Warszawa Ursynów, Warszawa Wawer, Warszawa Wesoła, Warszawa Wilanów, Warszawa Włochy, Warszawa Wola, Warszawa Żoliborz, najlepsza szkoła językowa Warszawa - nauka
  • kursy angielskiego Warszawie - Wilanów, Wesoła, Rembertów, Włochy, Ursus, Żoliborz, Wawer, Praga-Północ, Białołęka, Ochota, Bemowo, Targówek, Śródmieście, Bielany, Wola, Ursynów, Praga-Południe, Mokotów, najlepsza szkoła języków obcych, dobra szkoła językowa
  • Szkoła angielskiego - kursy języków obcych Metodą Callana Warszawa Mokotów, Warszawa Praga Południe, bardzo dobry, skuteczny kurs angielskiego Warszawa Wola, Ursynów i Śródmieście
Kursy języka angielskiego Metodą Callana - szkoła językowa English Institute zaprasza na praktyczny kurs języka angielskiego, w naszej szkole jezyków obcych nauczysz się mówić po angielsku

Kursy języka angielskiego w Warszawie

Angielski 4 razy szybciej

Szkoła języków obcych Metodą Callana

Na czym polega nauka języka angielskiego Metodą Callana?

Najważniejszą cechą Metody Callana jest jej nasycenie słowami. Dzięki bardzo wysokiemu tempu konwersacji (około 210 słów na minutę), w trakcie lekcji student słyszy i mówi czterokrotnie więcej, niż przy stosowaniu innych metod nauki języka. W ciągu godziny student słyszy razem około 12600 słów, czyli cztery razy więcej, niż podczas nauczania tradycyjnymi metodami, gdzie tempo konwersacji jest dużo niższe – zaledwie około 3000 słów na godzinę. Dzięki Metodzie Callana uczenie się następuje w czterokrotnie szybszym tempie niż w metodach tradycyjnych.

Myśleć po angielsku

Prędkość, z jaką w naszej szkole lektorzy mówią do uczniów jest większa, niż w zwyczajnej rozmowie. Zmusza to do całkowitej koncentracji i zapobiega znudzeniu. Nie daje też czasu na tłumaczenie sobie wszystkiego na język polski. Metoda ta ma swoje uzasadnienie: jeśli uczeń ma opanować język, to słuchanie, rozumienie ze słuchu i odpowiadanie musi odbywać się natychmiastowo. Aktorzy w filmie, lektorzy w radio – oni wszyscy nie zaczną mówić wolniej tylko dlatego, że ktoś nie nadąża z rozumieniem tekstu. Każda osoba, która chce biegle porozumiewać się po angielsku, musi opanować rozumienie ze słuchu przy tempie konwersacji co najmniej 180 słów na minutę.

Koniec z nieśmiałością!

Kolejna olbrzymią zaleta Metody Callana jest to, jak radzi ona sobie z nieśmiałością do mówienia w nowym języku. Wiele osób zaczynających naukę nowego języka unika wypowiadania się w nim z obawy, że coś powiedzą źle. Metoda Callana to przede wszystkim praca ustna (95% czasu lekcji to mówienie) – lektor zadaje uczniom pytania, na które oczekuje natychmiastowej odpowiedzi, więc student jest niejako zmuszony do bardzo szybkiego odpowiadania, i pokonuje swój lęk przed mówieniem – jeśli trzeba to z pomocą nauczyciela. Kolejna istotna kwestia: każdy uczeń ma dokładnie tyle samo czasu na mówienie. W tradycyjnych metodach czas przeznaczony na mówienie jest najczęściej dominowany przez uczniów śmielszych, aktywniejszych i bardziej rozmownych. Reszcie nie udaje się dojść do głosu. Tu nie ma miejsca na taką sytuację.

Koncentruj się

Podczas nauki języka metodami tradycyjnymi uczeń zazwyczaj jest skupiony jedynie przez 15 sekund z każdej minuty, pozostały czas marnując na mało konstruktywne czynności, takie jak rozmyślania o tym, co zrobić po zajęciach, patrzenie na zegarek czy wyglądanie przez okno. Metoda Callana wymaga aktywnego słuchania przez 60 sekund na minutę – ponieważ pytania zadawane są bez przerwy, a uczeń nigdy nie wie, kiedy zostanie zapytany.

Jak dziecko – ucz się w naturalnej kolejności: ucho, usta, oko, ręka

Dzieci bez problemu opanowują ojczysty język do perfekcji. W Metodzie Callana staramy się naśladować je w mistrzostwie. Najpierw więc słyszymy pojedyncze słowa i zwroty i uczymy się je rozpoznawać. Następnie staramy się je powtórzyć, a dopiero później poznajemy sposób ich zapisu: uczymy się je odczytywać, a na samym końcu pisać. Metoda Callana dokładnie odwzorowuje naturalna kolejność uczenia się języka, dzięki czemu studenci słuchając i powtarzając przyswajają język dokładnie tak, jak to robili w dzieciństwie ze swoim językiem ojczystym. Poznane słowa i zwroty odczytuje się i zapisuje dopiero po opanowaniu ich rozumienia i wymowy. W tradycyjnych metodach kolejność ta często jest odwrócona, co w konsekwencji przynosi liczne problemy z prawidłową wymową.

Powtarzaj, powtarzaj, i jeszcze raz powtarzaj!

Kolejna charakterystyczną cecha Metody Callana jest świetnie dopracowany system powtórek materiału, dzięki któremu raz zdobyte wiadomości nie ulatniają się, lecz zostają trwale zapisane.

Prawidłowa wymowa

W Metodzie Callana błędy w wymowie wyrazów i fraz, nieuchronnie pojawiające się w procesie nauki, są natychmiast wyłapywane i poprawiane przez lektora, dzięki czemu nie mają szansy się utrwalić. Wymowa uczniów jest prawidłowa już od pierwszej lekcji.

Przekonaliśmy Państwa?

Zapraszamy do wypróbowania nas i naszej Metody. Nie mają Państwo nic do stracenia: oferujemy lekcje próbne, za które Państwo nie zapłacą.